neděle 28. srpna 2016

Proč je dobré psát blog ?

Ahojte ♥

Milí přátelé, už delší dobu jsem se tak zamýšlela, proč lidé (i já) píšou blog, co je k tomu asi mohlo vést? Bylo to z nudy, touha po proslavení se či inspirovat ostatní něčím, co "nikdo" nedělá?


Pamatuji si, kdy jsem se poprvé setkala s blogováním... bylo to na základní škole v 7. třídě, kde nám náš tehdejší učitel informatiky zadal úkol, abychom založili blog na určité téma, o kterém bychom rádi psali něco zajímavého.

Poprvé to bylo docela složitým způsobem, ani nevím, jak se vůbec ten celý "proces" jmenoval :D, pak ale přišla na řadu už docela slušná verze, a to založit blog na webnode, což je online služba pro zakládání webových stránek.

Blog jsem si tam opravdu založila, ale jen proto, abych mohla dostat známku, poté jsem blog zase úspěšně smazala.

To bylo moje takové první oťukávání se s psaním blogu.

Po delší době jsem objevila blog.cz, velmi mě zaujala jednoduchost v psaní na tomto blogu a také komunikace s ostatníma blogerama.

Světlo světa spatřilo poprvé můj nový blog s opravdu "originálním" názvem, a to: http://staybrunets.blog.cz/ .

Snažila jsem se na něj přispívat pravidelně, později mi ovšem pár lidí napsalo, že se jim nelíbí název či vzhled, trošku se posmívali tomu, tak jsem se rozhodla, že už nebudu psát.Nějakou dobu jsem opravdu nepsala, ale strašně se mi stýskalo, protože v momentě, kdy přičichnete k psaní, je potom velmi těžké najednou nepsat. Seznámila jsem se s jinýma blogerkama, poznala jejich blog a zkrátka konečně se cítila, že někam patřím.

Blogování mi hlavně pomohlo i v nejtěžších životních chvílích. Mohla jsem se vypsat ze všeho, co mě tížilo, svěřit se. Dalo by se tedy říct, že v prvé řadě blog pro mě znamenal kamaráda, vrbu, které můžu vše vyzradit a nikdo z blízkých a známých se nic nedozví...

Po úspěšně prožitých těžkých chvil jsem si řekla, že by bylo fajn se zaměřit na nějaké téma a psát o tom.

Jsem žena, nebudu vám lhát, že kosmetika, oblečení a podobné prkotinky se mi vyhly, naopak!
Ráda nakupuji, jen háček je v tom, že na internetě .
Je to velmi rychlé, pohodlné a hlavně se vůbec nenadřete s nošením tašek ...

Problémem ale je, že musíte dobře znát své velikosti a mít kreditní kartu.

Přišel na řadu můj další blog: beautyandfashionbyjj
Konečně originální název, viďte? :D
Rozepsala jsem se na toto "téma" opravdu ve velkém. Už jsem si o sobě začala trochu myslet, jaká jsem velká blogerka... pak mě zase navštívila moje nespokojenost.
Vzhled blogu byl příšerný, měl základní šablonu, která byla na výběr ( netušila jsem, že existují i speciální šablony, které si můžete stáhnout zadarmo).

Opět jsem začala uvažovat o založení nového a konečně úspěšnějšího blogu.
Díky youtube návodu od LENKY( youtuberka a blogerka), které tímto děkuji asi za všechny blogerky, co díky ní založily a upravily blog, ☺konečně jsem byla spokojená se vzhledem a mohla jsem se pustit do velkého, smysluplného psaní.
Tím blogem mám na mysli : timeforyoubyjj

S blogem jsem spokojená, vypadá přesně podle mých představ♥, stále mě baví na něj zveřejňovat své příspěvky s domněním, že je opravdu někdo čte.

Technika je pro vzhled vašeho blogu opravdu důležitou součástí! 
Dříve jsem fotila mobilem, zadní 5px kamerou, teď Olympusem pen e pl6 a rozdíl je opravdu znát!

Velké moje poděkování patří mamce, za to, že mě v tom podporuje. Protože dělat to, co vás baví je tou nejkrásnější činností (prací) na světě ♥

Ačkoliv studovat nepřestávám, protože chci získat titul, abych se jednou na stará kolena mohla vrátit ke svému oboru, který jsem vystudovala. Ano, i já myslím na zadní vrátka...

Snad jsem vás tímto článkem neunudila a přinesl vám aspoň něco zajímavého, co vám může pomoci v rozhodování se☺.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Follow Us @soratemplates