úterý 24. října 2017

Vánoce, Vánoce přicházejí....

Milí přátelé, je to tu!

Ode dneška, přesně za 2 měsíce tu máme Vánoce...
Už asi o ničem jiném, kromě voleb, které, jak všichni už jistě víte, dopadly, no řekněme, že se k tomu nechci příliš vyjadřovat, jak dopadly. Nechť se děje, co se dít má. Vždycky může být hůř.


Dnešní článek je zařazen do jiného odvětví. Navodit si vánoční atmosféru je potřeba.


Vždy, když se blíží Vánoce, cítím zvláštní napětí. Není to zrovna můj nejoblíbenější svátek, spojuje se s ním hodně nešťastných událostí, které jsou pro mě stále velmi bolestivé. A o kterých vlastně ani nechci psát. 

Každý začíná stresovat, kolem pečení domácího cukroví a "nakupování" vánočních dárků. 
Dnešní děti, co stále ještě věří na Ježíška, (byl by to docela zázrak, neboť dnešní technologie v podobě internetu a lehkému přístupu na něj, může rázem vše zkazit a dětské iluze jsou rázem fuč.)

Vítejte v realitě, děti.


Existuje však způsob, jak si svátky zpříjemnit.., aspoň je to moje teorie, kterou se hodlám pro letošní Vánoce praktikovat.

NESTRESOVAT SE

Prvním jakým si pomyslným bodem je, že se nebudu zbytečně stresovat. Je to den, jako každý jiný. 
Dárky kupuji vždy na poslední chvíli a letos mám v plánu obdarovat jen mamku a kamarádky, to je tak, když si šetříte peníze na něco lepšího. 

CUKROVÍ

Jelikož jsem hodně na sladký, paradoxně jsem se rozhodla, že péct budu v listopadu, a to jen drobnější cukroví. Kdo by v dnešní době taky pekl, když máslo stojí 60 kaček? Copak jsem cvok? 
K Vánocům to prostě neodmyslitelně patří. A je fakt, že miluji provoněný dům.

PROCHÁZKY A POHÁDKY

Jedinou asi věcí, co opravdu na tomto svátku miluji, je sníh a noční procházky za svitu lampiček, no a v neposlední řadě, vánoční pohádky. Zkrátka žena, s duší věčného dítěte. 

STROMEČEK

Vždy jsem chtěla být svědkem rozsvícení vánočního stromku na Staromáku, ale budu se muset spokojit s tím svým doma . Ach ta melancholie...

Kdybych měla vypisovat vše dopodrobna, tak jsme tu opravdu do Vánoc, to přeci nechcete? 
Čas jsou peníze. 

Důležité, a troufám si říct, že nejdůležitější je, abychom byli zdraví a stále spolu, nehledě na jakýkoliv svátek. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Follow Us @soratemplates