sobota 6. května 2017

Co vlastně chci?


Každý den je na mě kladena otázka, na kterou stále neumím pořádně odpovědět.
Nevím, zda je to tím, že se na ni bojím odpovědět či problém je úplně jinde.

Ve školce po vás nikdo nic nechce a vlastně ani nic neočekává, je to taková menší příprava na školu, ale v té lepší podobě, kde vaším jediným úkolem je: seznámit se s vrstevníky, navázat kontakty, najít si mezi nimi přátele a hlavně, naučit se komunikace.

Když jdete na zápis do školy, tam to přijde... samé otázky..
Co máš ráda? Čím bys jednou chtěla být? Jaké máš koníčky? Máš ráda zvířátka?
atd...
Je to nekonečný dotazník, na který jako dítě v 6 letech už musíte odpovídat.

Ovšem životní zkouška na vás teprve čeká. Pokud jste si ale mysleli, že se jedná o maturitu, jste na omylu.

Tím nechci říct, že by maturita nebyla životní zkouškou, nikoliv, naopak... myslím si, že je jednou z důležitých věcí v našem životě, ale větší jak život sám, není.


Kamenem úrazu je najít si dobrou práci.

 Dnešní doba je velmi krutá a už se nedívá na to,zda máš vystudovanou či nemáš vystudovanou školu.  Nikdo se s tebou mazlit nebude. Prostě buď půjdeš pracovat za pár kaček a budeš tak dělat podřadnou práci, s tím,že budeš mít vůbec nějakou práci nebo ji odmítneš, skončíš na ÚP a budeš pobírat minimální částku jako je příspěvek na bydlení,který ovšem není na celý život.  Jen jako případ nouze.

 ÚP tě ale dlouho bez práce nenechá a bude ti stále dávat nabídky, které už nebudou tak přívětivé a ty si řekneš..: "Proč já blbá nevzala  tam tu práci. " Takhle to půjde pořád dokola. Ať máš  či nemáš vzdělání, pokud jsi na ÚP, počítej, že tam to nikoho nezajímá. Prostě si jen další do počtu, další nezaměstnaný člověk.  Nic víc.

Přes všechny své ambice, jsem zůstala na ÚP v evidenci i já. Vystřídala dvoje zaměstnání na DPP( dohodu o provedení práce) a teď snad nastupuji na plný úvazek.

Jako dvacetiletá holka vím moc dobře, jaký to je zažít stav "KRIZE", kdy nevíte kam dřív.

Důležité je vydržet a stále se motivovat, ať už jsou to peníze či něco úplně podřadného, pokud totiž neztratíte motivaci, vydržíte všechno. Já chci vydržet. Před sebou mám velké plány a ty potřebují k realizaci hodně úsilí...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Follow Us @soratemplates