středa 11. dubna 2018

#2

12:05
Čas, kdy na všech školách probíhala státní maturitní písemná práce z českého jazyka. 


No.. narovinu. 
Celý můj den začal opravdu divně... vstávala jsem v 7:00 h (přitom jsem nemusela tak brzo) , ale měla jsem tušení,že něco není v pořádku.

Chtěla jsem být v klidu a zbytečně nezmatkovat,v hlavě jsem si procházela charakteristiku všech slohových postupů a stále se modlila, aby jeden z nich byla úvaha.
Nejsem naivní.  Zopakovala jsem si i ty, které k smrti nesnáším :D.

Cifernik ukazoval termín pro opuštění domova. (Stále, i při klepnutí dveří mi něco říkalo,že jsem na něco zapomněla..nechala jsem to plavat) . Setkala jsem se s kamarádkou na domluveném místě a jelikož jsme měly hodně času,šly jsme našemu Moňáskovi (společná kamarádka!) naproti směrem na nádraží ...

Najednou mi vše došlo..  zapomněla jsem si vzít svůj ranní prášek.. proto jsem celou dobu "nesvá"...

Už jsme se blížily ke škole... domů pro něj skočit nepřipadalo v úvahu, řekla jsem si : "Holka! Ty to dáš aj bez něj!". 

V učebně jsme seděli za sebou každý sám.  Pravidla byla taková,že žák nemá na lavici nic , jen psací potřeby, pravidla českého pravopisu a materiály, které obdrží od zadavatele.
Pití jsme museli mít pod lavicí.  Naše věci vzadu na samotné židli.

Chvíli mi připadlo,že to ani není škola, ale ústav...
Nejlepší věta učitelky: " Pokud budete mít nějaký dotaz,ptejte se.." 
Ptát se můžete, ale nečekejte odpověď, která by vám pomohla ... zadavatel nezná zadání,tudíž veškeré otázky jsou zbytečné...

Jakmile zadavatel projde všechny pokyny, běží vám čas 20 minut , abyste se rozhodli pro téma.  Popřípadě si připravili osnovu. Na výběr máte z 6. Po uplynutí 20 minut obdržíte arch, kam zaškrtnete vaše zvolené téma.  Tzn., že už jej nemůžete změnit. Od této chvíle máte 90 minut čistého času na psaní.

Pozn. Letošní zadání obsahovalo docela zajímavou úvahu, ale nemohla jsem ani za nic přijít na to, jak začít psát...
Papír jsem měla doškrtaný a nevzhledný, naštěstí jen nanečisto. Výsledný byl jak ze žurnálu! Co se týče mých osobních pocitů.. je to zvláštní.. zdaleka není konec! Mám v sobě 2 panáky Jetzelinu a připravuji se na další lvl.  :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Follow Us @soratemplates