neděle 16. října 2016

♣ Autumn essentials ♣

Ahojte♥

Dnešní článek bych ráda zaměřila na aktivity, které můžeme provozovat na podzim.
"Letošní" podzim mi připomíná spíš "aprílové" počasí, protože chvilkami vysvitne sluníčko, pak se najednou ochladí, začne pršet a celý tento proces se opakuje stále dokola.
Zkrátka nevíte, co si právě obléct, tak hledáte kompromisní řešení. Já volím vrstvené oblečení.
Dá to fušku, ale mám jistotu, že neumrznu jako rampouch.


Aktivity někdo provozuje aktivně, třeba si jde zaběhat, zajde do fitka, vyvenčí svého mazlíčka- to dělám hlavně já ☺ nebo pak pasivně, kdy především odpočívá, udělá si teplou vanu a relaxuje, zachumlá se do peřin a čte či sleduje filmy. Když to tak píšu, už se nemohu dočkat, až si to zase někdy zopakuji☺.

Odpočívání prospívá nejen tělu, ale v prvé řadě mysli.
Taky se vám líbí ten krásný pocit klidu, hormon štěstí serotonin a endorfin...♥, což je v podstatě to samé...

Odpočinek je nejdůležitější součástí našeho, jak to jenom napsat... života?
Pokud totiž budete jenom pilně pracovat, např. od rána do večera a nezastavíte se ani na chviličku, abyste si odpočinuli, hrozí vám vyčerpání v podobě kolapsu. Můžete skončit na kapačkách nebo u psychiatra, což jak si uvědomuji, teď docela předbíhám.

Miluji odpočívat, kdo by to taky nemiloval, viďte? Po práci/škole, je naše tělo velmi vyčerpané a co může býti pro něj nejlepší, než řádný, zasloužený odpočinek...

Tuhle před pár dny jsem si udělala relax ve vaně. Svíčky, horká voda, pěna, víno a já.
Naložila jsem se do ní a nechtělo se mi vstávat. Tělu to prospělo, všechno se najednou uvolnilo, stres vymizel a moje dušička lítala v obláčcích...


Po koupeli následovala péče o tělo pomocí tělového mléka od Nivei a následné zachumlání se do postýlky, kde jsem se oddala dívání na youtube novinky a brouzdání po sociálních sítí, jak to mám ve zvyku.


Je to krásný pocit☺.

Dokonce se dá odpočívat i u jídla. Sama jsem se rozhodla, že je potřeba něco "dělat" a změnit své stravování, tak jsem přešla na raw stravu v podobě müssli a jogurtu. Snídám to, svačím a večeřím a mohu říct, že moje tělo se necítilo lépe.
Prospívá to i hubnutí, neboť jsem vyřadila bílé pečivo, které kromě toho, že mi zhoršovalo pleť, tak jsem kvůli němu nabírala i kila.

Zkrátka, pokud chcete se sebou být spokojené, musíte se zvednout a začít jednat!


Mějte se hezky ! ♥Žádné komentáře:

Okomentovat

Follow Us @soratemplates